نتانیاهو در مناطق همجوار غزه «وضعیت فوق‌العاده» اعلام کرد/ 3 اسرائیلی کشته شدند

اخبار,اخبار بین الملل,نتانیاهو

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) به دنبال تشدید درگیری‌ها بین نیروهای مقاومت فلسطین و صهیونیست‌ها، در اراضی اشغالی همجوار نوار غزه وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

به گزارش فارس، در دومین روز از بالا گرفتن تقابل نظامی میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای رسما در مناطق صهیونیست‌نشین همجوار با نوار غزه وضعیت اضطراری اعلام کرد.

به نوشته پایگاه «تایمز اسرائیل»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز با صدور فرمانی مناطق همجوار با نوار غزه را مناطق با «وضعیت ویژه» خوانده است.

اعلام این وضعیت ویژه و اضطراری، به کابینه رژیم صهیونیستی برای انجام تدابیر مورد نظر خود در قبال تشدید درگیری‌ها اختیارات قانونی بیشتری می‌دهد.

17:05: رسانه‌های صهیونیستی تأیید کردند، در پی واکنش راکتی مقاومت در 24 ساعت اخیر سه اسرائیلی کشته و 115 نفر دیگر زخمی شدند.

یک جیپ اسرائیلی با «کورنت» منهدم شد

درگیری‌ رژیم صهیونیستی با گروه‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه که از شنبه (دیروز) شدت گرفته، همچنان ادامه دارد؛ در پی حملات امروز، دو فلسطینی به شهادت رسیدند و چهار نفر دیگر نیز در پی بمباران شرق «دیرالبلح» واقع در مرکز نوار غزه زخمی شدند.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، رژیم صهیونیستی در جدیدترین حملات، مناطق متعددی در نوار غزه را هدف گرفت و مقاومت نیز متقابلا چندین راکت به سمت شهرها و شرک‌های رژیم صهیونیستی شلیک کرد.

آژیرهای هشدار در «بئرالسبع، نتیفوت، عراد، اشکلون، شورای منطقه‌ای اشکلون، ناحل عوز و غیره» به صدا درآمد.

عراد در 73 کیلومتری شرق نوار غزه قرار دارد. فاصله عراد با غزه کمی بیشتر از فاصله تأسیسات اتمی دیمونا با غزه است که حدود 70 کیلومتر است.

رسانه‌های فلسطینی گزارش کردند که یک دستگاه جیپ ارتش اسرائیل در شرق بیت حانون در شمال نوار غزه با موشک کورنت منهدم شد.

رژیم صهیونیستی از شهرک‌نشینان درخواست کرده در تشییع جنازه فرد صهیونیستی که دیروز در عسقلان کشته شد، شرکت نکنند تا از راکت‌های مقاومت در امان باشند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منزل خانواده خانواده «ابوشهلا» در «بنی سهیلا» در خانیونس ، منزل خانواده «عقل» در النصیرات و خانواده «ابوالروس» در شرق رفح حمله کردند. توپخانه رژیم صهیونیستی نیز یک زمین زراعی در شمال «بیت‌لاهیا» را هدف قرار داد.

اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت اعلام کرد، در واکنش به بمباران منازل غیرنظامیان بئرالسبع و عسقلان را با دهها راکت هدف قرار داده است؛ این اتاق علمیات در ادامه درباره ادامه سیاست مذکور به دشمن صهیونیستی هشدار داد.

چهار صهیونیست دیگر زخمی شدند

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند، در پی حمله راکتی به «عسقلان» چهار شهرک‌نشین صهیونیست زخمی شده‌اند. حال دو تن از آنها وخیم گزارش شده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کردند، ساعاتی پیش فقط در یک نوبت بیش از پنجاه راکت به سمت بئر السبع، اشدود، عسقلان و دیگر مناطق شلیک شده است.

فرار ژنرال اسرائیلی از کنفرانس خبری

«بنی گانتز» رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی که در خصوص درگیری‌های جاری در یک کنفرانس خبری حاضر شده بود، به دلیل شنیده شدن آژیر خطر ، کنفرانس خبری را رها و به پناهگاه فرار کرد.

اصابت راکت به خطوط ریلی بئرالسبع

شبکه «المنار» به نقل از رسانه‌های صهیونیستی اعلام کرد، خطوط ریلی «بئرالسبع» با یک راکت هدف قرار گرفته و حرکت قطارها در این منطقه مختل شده است.

منبع : بیتوته